• Zajímavosti
  • Koalice prosadila zadlužení města do roku 2035
úno13

Koalice prosadila zadlužení města do roku 2035

Kategorie // Zajímavosti

Vision

Na jednání zastupitelstva dne 6. 2. 2019 prosadila koalice PRO Dobříš, ODS a KDU ČSL nejtěsnější většinou 11 hlasů kroky, kterými zadluží Dobříš až do roku 2035. Schválila rámcový úvěr 140 milionů, ze kterého je určeno 45,5 milionu na dofinancování čtyř projektů připravených bývalým vedením města (dostavbu 2. ZŠ školy a varny, zateplení a revitalizaci sportovní haly, chlazení pro zimní stadion). Hodnota těchto 4 projektů je 131 milionů, z toho přes 85 milionů bude zaplaceno z dotací.

Zbylých 95 milionů z úvěru je určeno na dofinancování projektu nové knihovny se spolkovou činností. Na jednání sice zástupci koalice ujišťovali, že tato částka může být použita i na jiné potřeby města, zároveň však v rozpočtu na rok 2019 schválili 4,5 milionu na zpracování projektové dokumentace.

S již vynaloženými 2 miliony dosáhnou jen náklady na projekty pro novou knihovnu 6,5 milionu. Pokud město nezíská plánovanou dotaci na knihovnu, vydá dalších 40 milionů z vlastního rozpočtu na úkor jiných potřeb. Lhůta pro čerpání úvěru jsou 3 roky. To znamená, že toto vedení města bude čerpat úvěr, ale splácet ho budou až ta čtyři následující.

Proto opozice požadovala, aby o takovém zatížení města rozhodli občané v místním referendu. I to koalice svými 11 hlasy odmítla. Návrh opozičních zastupitelů, aby se přijal úvěr jen na dofinancování připravených projektů a úvěr pro knihovnu se řešil, až bude známo, zda na ni město získá dotaci a kolik by projekt vlastě stál, byl rovněž smeten.

Velice nás mrzí, že koalice nemá žádnou snahu jednat o záležitostech města s opozicí, bavit se o kompromisech a nejlepších řešeních pro město, jak slibovala před volbami. Nezpochybňujeme potřebnost knihovny a její a záslužnou činnost. Knihovnu ale Dobříš má, a pokud má být nová, tak za rozumných podmínek.

Autor: ANO Dobříš

Rychlé kontakty

Hnutí ANO Dobříš

Email:    info@anodobris.cz
Web:    www.anodobris.cz

Facebook