pro22

Proč se nebude na Dobříši letos bruslit

Kategorie // Zajímavosti

Vision

Že má být v této zimní sezóně ledová plocha mimo provoz jsem se jako „opoziční“ zastupitel dozvěděl bohužel zcela nahodile až těsně před konáním jednání zastupitelstva dne 20.12.2018.

Velice nás mrzí přístup kolegů z PRO DOBŘÍŠ a ODS, že nás neinformovali o vzniklé situaci hned po té, co se o neschválení provozu zařízení pro tuto sezónu dozvěděli. Přesto jsem ještě v den konáním zastupitelstva zjišťoval možnosti, jak pro dobříšskou veřejnost letošní bruslařskou sezónu alespoň částečně zachránit. Obvolal jsem několik firem, zjistil možnosti a podmínky. Mobilní kluziště mohla mít Dobříš od poloviny ledna až do konce sezóny. Hlavně by bylo k dispozici i v době jarních prázdnin. Ne každá rodina je v situaci, aby mohla odjet na hory a pro děti a mládež by to byla jistě dobrá alternativa. Zjistil jsem i náklady, které obec vynakládala na provoz ledové plochy v předchozích letech.

K mému překvapení byly vyšší než cena za pronájem mobilní ledové plochy. Proto jsem na jednání zastupitelstva přednesl návrh na realizaci tohoto řešení, které by bylo nákladově výhodnější ve vztahu k situaci, kdy by byla ledová plocha standardně provozována jako v předchozích letech. Hlasy zastupitelů koalice byl však můj návrh ale smeten s tím, že město musí šetřit. A začalo šetřit na svých občanech, o jejichž kvalitu života má pečovat. Na co půjde „ušetřených“ 1,5 miliónu nevíme, protože vedení města nebylo schopné připravit za 50 dnů od svého ustavení rozpočet pro rok 2019 a bude hospodařit v režimu rozpočtového provizória. Na závěr citát z programového prohlášení vládnoucí koalice: „Postaráme se o úpravu a rozvoj městských hřišť a sportovišť ...“.

Přeji všem hezké svátky.

Autor: Mgr. Tomáš Helebrant, Zastupitel za ANO 2011

Rychlé kontakty

Hnutí ANO Dobříš

Email:    info@anodobris.cz
Web:    www.anodobris.cz

Facebook